Certyfikat
Nie
Pomoc techniczna pn. - pt. w godz. 700 - 1500
Uwaga: kontakt do wystawcy produktu znajduje się w treści ogłoszenia
Powiat staszowski / Gmina Bogoria
Miody leśne, zwane mieszanymi, pochodzą z połączenia nektaru kwiatów i roślin leśnych oraz spadzi liściastej lub iglastej. Najstarszym z miodów, bowiem zbierany był już w starożytności.
Kolor i smak
W przypadku tego miodu kolor oraz smak mogą być różne zależnie od tego, z jakich kwiatów i spadzi powstanie. Przeważnie ma barwę bursztynu o różnej skali nasycenia. Oznacza to, że może być jasnobursztynowy, ale także posiadać barwę bardzo żywiczną. Jego zapach i smak to także mieszanka, na ogół dzikiej róży, borówek, lipy, borówki, ziół, a także żywicy.
Właściwości
Miód leśny to połączenie cukrów prostych, czyli glukozy i fruktozy, a także kwasów organicznych, minerałów i witamin. W jego składzie pojawia się wapń, fosfor i potas. Stosowany jest w medycynie naturalnej podczas leczenia schorzeń dróg oddechowych. Pomaga w leczeniu chorób skóry, podnosi też ogólną odporność organizmu. Wzmacnia także układ nerwowy i korzystnie wpływa na poprawę samopoczucia. Nadaje się idealnie do zastąpienia cukru w napojach i wypiekach.