Świętokrzyski e-Bazarek

41 372 22 86 wew. 249

Pomoc techniczna pn. - pt. w godz. 700  - 1500

Uwaga: kontakt do wystawcy produktu znajduje się w treści ogłoszenia

Jak się zarejestrować - film instruktażowy

DODAJ OGŁOSZENIE
Jak dodać ogłoszenie ?
Nie masz konta? Zarejestruj się

Miód wielokwiatowy

Certyfikat

Certyfikat

Nie

Produkt ekologiczny

Produkt ekologiczny

Tak

Wysyłka

Wysyłka

Tak

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty

Nie

Dowóz do klienta

Dowóz do klienta

Nie

Do uzgodnienia

Do uzgodnienia

Nie

Łomno

Powiat starachowicki / Gmina Brody

Miód wielokwiatowy jest najczęściej w kraju spożywaną odmianą tego produktu pszczelego. Ze względu na duże walory odżywcze i smakowe stanowi cenny produkt odżywczy i odnawiający w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego organizmu. Jest także często wykorzystywany w chorobach serca, odtruwa wątrobę i leczy woreczek żółciowy. O wielu innych, bardzo istotnych właściwościach leczniczych przeczytacie Państwo w artykule poniżej.

Magiczna Pasieka położona jest u samego podnóża Gór Świętokrzyskich, widać nas wyraźnie z wysokiego Gołoborza . Mało tego, nasze gospodarstwo pasieczne należy do terenu Świętokrzyskiego Parku Narodowego! A co się z tym wiąże? Otóż macie pewność, że pobliskie tereny są pod ochroną, nie ma tu przemysłu, skażonej ziemi ani dużych fabryk.   Można osobiście zobaczyć, że otaczają nas ogromne połacie łąk i lasów, dziewicze jeszcze w swojej naturze. Z dwóch stron otacza nas Puszcza Jodłowa, z kolejnych bezkres kwiecistych łąk. I na nich właśnie, z pięknych polnych kwiatów , Magiczne Pszczoły zbierają pyłek kwiatowy aby zamienić go w wielokwiatowy miód.

W naszym miodzie wielokwiatowym znajdziemy enzymy, kwasy organiczne, sole mineralne, białka, związki azotowe, witaminy, olejki eteryczne (zapachowe i smakowe), barwniki, a z pierwiastków: sól, potas, wapń, żelazo, magnez, srebro, bar, chrom, wanad, wolfram i kobalt i in.

Lecznicze właściwości miodu zależą od roślin, z jakich pszczoły zbierały nektar.

Miód należy do pokarmów łatwo przyswajalnych, a więc bardzo korzystnych dla człowieka.